Nápověda

Na tento web a další weby vydavatelství CZECH NEWS CENTER a. s. se můžete přihlásit třemi různými způsoby:

  • Pomocí místního účtu
  • Pomocí služby mojeID
  • Pomocí služby OpenID
  • Prostřednictvím Facebooku

Při použití služeb mojeID nebo OpenID je třeba jejich přezdívku svázat se stávajícím nebo nově vytvořeným místním účtem.

Kdyby ani po přečtení nápovědy něco nebylo jasné, kontaktujte nás prosím prostřednictvím této stránky.

Přihlašování pomocí místního účtu

Zadejte do nadepsaných polí svoji přezdívku a heslo. Pokud je ještě nemáte, zaregistrujte se. Zatržítkem Přihlásit trvale zajistíte, abyste na webu zůstali přihlášeni i při příští návštěvě.

Pokud jste zapomněli své heslo, vygenerujeme vám nové a zašleme ho na e-mail zadaný při registraci. Klepněte na přihlašovací stránce na odkaz Zaslat zapomenuté heslo a zadejte buď tento e-mail, nebo svoji přezdívku.

Údaje ve svém profilu můžete měnit po přihlášení na stránce klub.ostium.cz.

Přihlašování pomocí služby mojeID

V přihlašovacím formuláři klepněte na záložku mojeID. Do pole zadejte své uživatelské jméno a stiskněte tlačítko Přihlásit se. Otevře se stránka na webu mojeID.cz, přes kterou se přihlásite.

Našemu webu je při tomto přihlášení potřeba z mojeID předat minimálně e-mailovou adresu. Bez ní přihlášení neproběhne.

Při prvním přihlášení prostřednictvím mojeID se dostanete na stránku se dvěma možnostmi: buď lze vytvořit nový místní účet, nebo spojit mojeID s již existujícím místním účtem. Na této stránce je postup přesně vysvětlený.

V případě, že v mojeID používáte e-mail, který je už na našich webech registrovaný, nabídneme vám rovnou propojení s tímto místním účtem. Není totiž možné, aby dva místní účty měly stejnou e-mailovou adresu.

Přihlašování pomocí služby OpenID

Máte-li účet typu OpenID, použijte ho k přihlášení na třetí, stejnojmenné záložce. Vše probíhá stejně jako při přihlašování prostřednictvím mojeID. Pro přihlášení jen neslouží přezdívka, ale celá adresa, která obsahuje i identifikaci serveru, kde jste OpenID založili.

Přihlašování prostřednictvím Facebooku

Klepněte na tlačítko a přihlaste se prostřednictvím dialogu Facebooku. Při úplně prvním přihlašování navíc potvrďte, že máte zájem, aby vás Facebook na tomto webu přihlásil.

Možné otázky a odpovědi

Proč se mám vůbec přihlašovat?

Na většině našich webů to není nutné. Číst články a alespoň základním způsobem používat ostatní služby je možné i bez registrace. Přesto se najdou místa, kam je aktivní přístup možný pouze po přihlášení: některé diskuze pod články, diskuzní fóra nebo webové galerie. A i tam, kam je možné přispívat volně, získají přihlášení návštěvníci další možnosti.

Mohu se přihlásit také přes Twitter nebo účet Googlu?

Zatím to není možné, ale na přihlašovací stránce určitě vidíte volné místo pro další záložky...

Chci použít mojeID (OpenID), ale nechci si zakládat místní účet.

Bez toho to bohužel nepůjde, hlavně z historických důvodů. Přihlášení na našich webech neslouží pouze k identifikaci. S vaším místním účtem jsou v databázi propojeny diskuze na webech, ve fóru, fotografie v galeriích, nejrůznější akce, které jste provedli (například hodnocení fotek).

Přemýšleli jsme o možnosti zakládat po prvním přihlášení místní účet automaticky, jsou s tím však spojeny problémy. Registrace do místního účtu je navíc velice rychlá – spočívá většinou pouze ve volbě místního hesla. V této fázi jsme proto způsob práce s uživatelskou databází neměnili.

Mohu se tedy jednou přezdívkou přihlašovat na většinu webů CZECH NEWS CENTER a. s.?

Pomocí přezdívky se můžete přihlásit na větší část webů CZECH NEWS CENTER a. s. Je to Abeceda zahrady.cz, AutoRevue.cz, AVmania.cz, DIGIarena.cz, Doupě.cz, F1sport.cz a MotoGPsport.cz, FinExpert.cz, MobilMania.cz (včetně Navigovat.cz a SamsungMania.cz) a Živě.cz (včetně Connect.cz, JNP.cz a Gadgets.cz). Účet je možné použít i pro přihlášení na blogy, fóra a galerie těchto webů.

Ať dělám, co dělám, přihlášení mi pořád nefunguje.

Napište nám prostřednictvím formuláře této stránce. Ozveme se vám a problém vyřešíme individuálně.